Zdrowa pierś- zdrowa kobieta

Ultrasonografia piersi to badanie najczęściej wykonywane u kobiet poniżej 50 roku życia. Badanie to zalecane jest szczególnie kobietom, których piersi wykazują budowę guzkową, bądź też pojawiły się w ich utkaniu dotąd niespotykane struktury.

Ultrasonografia- co warto o niej wiedzieć?usg piersi białystok

Badanie ultrasonograficzne to procedura całkowicie bezbolesna. Za jedyny jej minus uznać można użycie żelu, którego dotyk może być nieprzyjemny, szczególnie dla osób nadwrażliwych.
Samo badanie trwa bardzo krótko (około 15 minut) i może być opisane w czasie rzeczywistym. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość wydruku interesujących lekarza fotosów.
USG piersi w Białymstoku wykonuje Centrum Medyczne Ryska. podobnie jak inne badania dodatkowe posiada również swoje wady. Za główną z nich uznać należy brak obiektywizmu i powtarzalności. Sam opis badania zależny jest od wiedzy i umiejętności lekarza, a także sprzętu z jakim współpracuje. Niemożliwe jest również powtórzenie badania, w takim sam sposób w jaki zostało ono początkowo wykonane.

Ultrasonografia- dla kogo?

Ultrasonografia piersi zalecana jest nie tylko kobietom, które wykryją podczas samobadania niepokojącą strukturę. Zgodnie z wytycznymi lekarzy, każda kobieta po 30 roku życia przynajmniej jeden raz w roku powinna mieć wykonane badanie USG obu piersi. Po 40 roku życia częstotliwość ta może wzrosnąć w zależności od wyników kolejnych badań.
USG piersi Białystok czy inne miasta wojewódzkie wykonuje w prawie każdym szpitalu oraz przychodni ginekologicznej. Przed ostatecznym wyborem, należy pamiętać o wcześniejszym samobadaniu piersi, które może nakierować ultrasonografistę.