Wszystko, co musisz wiedzieć o kolczykach ze stali chirurgicznej

kolczyki ze stali chirurgicznej,

Stal chirurgiczna jest niezwykle bezpiecznym materiałem, dlatego najczęściej wybieraną w dzisiejszych czasach biżuterią wśród piercerów, są kolczyki ze stali chirurgicznej do przekłuwania uszu. Stal chirurgiczna ma hipoalergiczną gładką powierzchnię, dzięki czemu zabieg przekuwania uszu jest praktycznie bezbolesny, a noszenie kolczyków nie wiąże się z wysokim ryzykiem wystąpienia alergii.

Dla kogo przeznaczone są kolczyki ze stali chirurgicznej?

kolczyki ze stali chirurgicznej,

Ze względu na wysoką odporność na odkształcenia oraz antykorozyjność kolczyki ze stali chirurgicznej są przeznaczone zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Nie wymagają dodatkowej pielęgnacji oraz konserwacji, dzięki czemu można je spokojnie nosić nawet kilka lat. Wystąpienie alergii u osób, które decydują się na kolczyki ze stali chirurgicznej jest znikome i mniejsze niż w przypadku złota czy srebra. Dodatkowo na rynku można obecnie znaleźć bardzo tanie kolczyki ze stali chirurgicznej, więc na pewno ich kupno nie nadszarpnie przeznaczonego budżetu. Występują w wielu kształtach i wariantach kolorystycznych, dzięki czemu wybierają je zarówno mężczyźni jak i kobiety. 

Kolczyki ze stali chirurgicznej piercing

Piercerzy wybierają stal chirurgiczną nie tylko podczas przekuwania uszu, ale również w przypadku bardziej wymagających przekłuć, takich jak w języku czy w nosie. Pozwala to ograniczyć ryzyko wystąpienia alergii i minimalizuje bolesność podczas wykonywania przekłucia praktycznie do zera. Stal chirurgiczna nie czernieje i zachowuje swój połysk na długi czas. Wystarczy ją przecierać nawilżoną chusteczką lub szmatką. Kolczyki dostępne są w salonach kosmetycznych, ale również w sklepach z biżuterią, a ich ceny rozpoczynają się już od kilkunastu złotych.