Siwienie – męski problem

Już pierwszy siwy włos może zaniepokoić – obecnie mężczyźni coraz mniej chętnie godzą się na oprószającą ich skronie siwiznę. Trudno zapobiec utracie koloru włosów, można jednak sięgnąć po specyfiki, które pozwolą ją zatuszować.

Jednym ze sposobów są farby do włosów, które pozwalają uzyskać efekt natychmiastowy, ale najczęściej nienaturalny, szczególnie, jeśli zabieg wykonywany jest samodzielnie, a nie w zakładzie fryzjerskim. Dobre rezultaty można natomiast osiągnąć stosując odsiwiacze.

Czym jest odsiwiacz?

Odsiwiacz to preparat, który pozwala odbudować kolor włosów na ich powierzchni. Uzyskuje się to stopniowo, poprzez częste i systematyczne stosowanie kosmetyku. Następnie, dla utrzymania efektu, aplikowanie odsiwiacza należy regularnie powtarzać.

Stosowanie odsiwiaczy

Preparaty odsiwiające dla panów dostępne są w postaci kosmetyków łatwych do samodzielnego nakładania. W miarę stosowania, włosy stopniowo tracą siwy kolor i stają się przyciemnione.

Odsiwiacze działają nie tylko w przypadku pojedynczych siwych włosów, ale także wtedy, gdy jest ich już bardzo dużo. Stopień odsiwienia można indywidualnie stonować, jest to przy tym proces postępujący naturalnie i niezauważalnie dla otoczenia.