Pyłek do paznokci – oto najpopularniejsze efekty!

pyłki na paznokcie

Pyłek do paznokci to popularny dodatek do manicure hybrydowego, który pozwala na stworzenie zachwycających kompozycji. Jakie popularne efekty można uzyskać? Czy jest to trudne? Czy pyłki do paznokci są rozwiązaniem, które się nie sypie? Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

Pyłki na paznokcie – jakie efekty można uzyskać?

Decydując się na pyłek do paznokci, warto wiedzieć, jak wyjątkowe efekty można uzyskać. Najpopularniejsze z nich to:

  • efekt holo – do którego wykorzystuje się pyłki na paznokcie holograficzne (po zastosowaniu połyskuje i mieni na tęczowo, tworzy też efekt 3D);
  • efekt syrenki – mniej intensywny niż holo, otrzymuje się go, wykorzystując drobny pyłek (paznokieć będzie mienił się migoczącymi drobinkami, które są delikatniejsze niż brokat);
  • efekt kameleona – nie błyszczy jak poprzednicy, jednak zgodnie z nazwą, tworzy bardzo subtelne i estetyczne przejścia między barwami;
  • efekt lustra – do którego potrzebuje się jedynie pyłku chromowego, który po roztarciu na płytce paznokcia zmieni się w metaliczną taflę, która będzie odbijać światło.

Czy pyłek do paznokci nadaje się do każdych paznokci?

Tak, pyłek do paznokci (https://makear.pl/pl/menu/pylki-595.html) może być nakładany na wszystkie paznokcie, a sam proces nie jest trudny. Trzeba jednak spełnić kilka warunków. Przede wszystkim manicure musi być zadbany, a paznokcie pomalowane.

W przypadku pyłków ważna jest również dokładność, ponieważ niedokładnie zmatowiona płytka może zepsuć efekt lub sprawić, że nie będzie wystarczająco równomierny. Pyłki na paznokcie mają także różne wymagania. Najlepiej upewnić się, czy wszystko robi się dobrze, czytając informacje na opakowaniu. Pyłki do paznokci zawsze mają na sobie porady od producenta.

pyłki na paznokcie

Jak uzyskać zadowalający efekt przy pomocy pyłku do paznokci?

Jeśli po nałożeniu pyłku zauważy się, że pyłki na paznokcie nie dają zadowalającego efektu, można opuszkiem palca wetrzeć drobinki lub użyć do tego specjalnego aplikatora. Jeżeli problemem jest nadmiar produktu, trzeba starannie zmieść go miękkim pędzelkiem. Płytkę paznokcia dopiero wtedy można pokryć ostateczną warstwą topu i utwardzić przy pomocy lampy do paznokci hybrydowych.