Olej arganowy – pielęgnacyjny luksus dla skóry

Kariera oleju arganowego na światowym rynku trwa nieprzerwanie od kilku lat, nie tracąc rozpędu – a to dopiero początek.

Ten tłoczony w owoców drzewa Argania Spinosa rarytas znajduje szerokie zastosowanie kulinarne w kuchni rodzimego Maroka. Świat jednak pokochał go za szereg zdumiewających właściwości pielęgnacyjnych, co czyni z niego niezastąpiony kosmetyk o wielu zastosowaniach.

Olej, który leczy i łagodzi

Oleje nierafinowane od Mydlasie.pl to jedne z najskuteczniejszych środków pielęgnacyjnych dla skóry całego ciała. Wpływ oleju arganowego na zdrowie skóry potwierdzają zarówno opinie zachwyconych użytkowniczek, jak i długa tradycja jego stosowania w celu łagodzenia objawów chorób skórnych.

Znakomicie zatrzymuje on nawilżenie w głębi skóry, warto go zatem nakładać w przypadku jej przesuszenia i spierzchnięcia. Co więcej, ze względu na właściwości regulujące wydzielanie sebum, olej ten pomaga pozbyć się wyprysków i uzyskać gładką, oczyszczoną cerę.

Olej, który zatrzymuje czas

Jednak to inna jego cecha wyniosła olej arganowy na królewski tron wśród olejów nierafinowanych. Okazuje się bowiem, że jego regularne stosowanie znacznie poprawia elastyczność skóry twarzy i ciała, tym samym wpływając na zmniejszenie zmarszczek i innych niedoskonałości związanych z upływem czasu.

Podobnie rewelacyjne działanie będzie miał w przypadku rozstępów, stanowiących zmorę każdego, kto doświadczył nagłej utraty lub wzrostu wagi. Olej arganowy nie usunie ich magicznie, jednak sprawi, że będą płytsze i słabiej widoczne.