Naturalne składniki – nie tylko w kosmetykach

Dobrej jakości kosmetyki do twarzy, włosów czy ciała zawierają naturalne składniki, także wysokiej jakości, którym zawdzięczają swoją skuteczność i doskonałe właściwości. Nie trzeba jednak ograniczać się tylko do takich produktów. Można sięgnąć do źródła, czyli zastosować czyste składniki, co da jeszcze lepszy efekt.

Znakomite rozwiązanie

Dlaczego lepiej będzie zastosować na przykład czyste masło shea zamiast bogatego w nie balsamu do ciała? Przede wszystkim w kosmetykach naturalne składniki zwykle można znaleźć w niewielkich ilościach, a samo masło czy inne produkty tego rodzaju dają nieporównanie silniejszy efekt. Poza tym w kosmetykach, obok takich naturalnych składników, znajduje się też wiele składników chemicznych, przy czym ich zawartość zwykle jest dużo większa.maslo shea cena

Konserwanty, barwniki, substancje zapachowe i wiele innych składników chemicznych w dużym stopniu niwelują dobroczynne działanie naturalnych składników, więc stosowanie ich w czystej postaci daje dużo lepsze efekty. W dodatku można to robić na różne sposoby, na przykład wykorzystując je do przyrządzanych własnoręcznie kosmetyków, oczywiście na bazie wyłącznie naturalnych składników. Możliwość taką zdecydowanie daje wspomniane masło shea i jego cena, którea jest bardzo przystępna, dużo niższa niż wielu kosmetyków, w których można je znaleźć tylko w śladowych ilościach. Masło to można zaś wykorzystywać na różne sposoby, zarówno nakładając je od razu na skórę czy włosy, jak i dodając do różnego rodzaju domowych preparatów.