Naturalne kosmetyki do ciała własnej roboty

Lista składników czynnych i pomocniczych, które znajdują się w składzie kosmetyków i innych podobnych produktów, może czasem przyprawić o duży ból głowy. Dlatego, wiele osób decyduje się na przygotowanie naturalnych kosmetyków do ciała we własnym zakresie, choć oczywiście wymaga to stosownego przygotowania.

Jak zrobić prosty antyperspirant?

Antyperspiranty i dezodoranty, które można kupić w sklepie, często posiadają w swoim składzie aluminium, które z oczywistych względów nie jest bezpieczne dla ludzkiego organizmu. Co więcej, substancje te bardzo często zatrzymują ujścia gruczołów potowych, co oczywiście przedkłada się na wzrost zawartości wody w organizmie. Jak zatem przygotować taki kosmetyk domowej roboty, który nie będzie w negatywny sposób oddziaływał na ludzki organizm?

Antybakteryjny antyperspirant

Przepis, który zostanie poniżej zaprezentowany, to prosta instrukcja, dzięki której można stworzyć bezpieczne i naturalne kosmetyki do ciała. Jego działanie nie obejmuje samych porów, lecz doprowadza do wyeliminowania bakterii, odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

Jak to zrobić – krok po kroku

1. Przygotowanie specyfiku rozpoczyna się od zmieszania 1/3 szklanki sody oczyszczonej i oleju kokosowego. Można do tego celu wykorzystać różne rodzaje oleju. Sprawdzi się tu zarówno olej zapachowy, jak i bezzapachowy.

2. Powyższe składniki należy mieszać tak, by powstał z nich w miarę gęsty specyfik. Opcjonalnie, zamiast oleju kokosowego, można wykorzystać jego bezzapachowy zamiennik, łącząc go z określonym olejkiem eterycznym.

Tak przygotowany produkt można przechowywać przez dłuższy czas w zamknięciu. Znajdujące się w nim składniki, zostaną aktywowane w momencie nałożenia na skórę. Pojawiający się na niej pot wywoła reakcję, w ramach której wszystkie bakterie zostaną wyeliminowane.

Podsumowanie

Zakup drogich, naturalnych kosmetyków do ciała, nie zawsze jest skuteczny. Niektóre z nich można wyprodukować również w zaciszu własnego domu, czego przykładem jest powyższy antyperspirant. Jeśli jednak nie mamy umiejętności manualnych warto zajrzeć na EcoAndWell.pl i wybrać sobie coś z oferty.