Na czym polega laserowe usuwanie blizn?

Blizny są częścią naszego życia. Powstają na skutek różnego rodzaju mechanicznych i chirurgicznych urazów, jednak równie często są wynikiem nieszczęśliwych wypadków, które oprócz psychicznego śladu, zostawiają również wspomnienia na skórze. Nic zatem dziwnego, że dla wielu osób blizny są powodem nie tylko do wstydu z powodu posiadania bardzo nieestetycznej skóry, ale również źródłem wielu bardzo nieprzyjemnych wspomnień związanych z wydarzeniem, które je spowodowało.

Blizny – jak je usunąć

Nic zatem dziwnego, że jednym z najważniejszych rodzajów medycyny estetycznej skóry są techniki usuwania blizn. Zależnie od rodzaju konkretnej blizny i związanego z nią urazu skóry, zastosować można kilka metod ich leczenia. Stosować można zabiegi operacyjne i leczenie metodami naturalnymi, jednak to laserowe usuwanie blizn jest jedną z najlepszych metod, zarówno pod kątem skuteczności działania, jak i z punktu widzenia komfortu i wygody pacjenta w trakcie zabiegu.

Na czym to polega?

Usuwanie blizn laserem frakcyjnym polega na skierowaniu wiązki lasera na powierzchnie blizny. W wyniku jej oddziaływania na bliznę powstają w niej mikro otworki, które usuwają dużą część tkanki łącznej skóry. Stymuluje to skórę do nowego procesu gojenia, jednak tym razem proces ten przebiegać będzie znacznie bardziej równomiernie, co zaowocuje albo całkowitym zniknięciem blizny, albo też znacznym jej zredukowaniem.

To jaki będzie skutek tego leczenia, zależne jest oczywiście od wielu czynników. Głównie determinująca proces leczenia jest sama blizna i to, z jakiego powodu powstała. Im jej charakter jest bardziej poważny, a powierzchnia większa, tym trudnej będzie ją usunąć. Nie mniej jest to zdecydowanie najlepsza metoda dla pacjentów, ponieważ nawet pomimo konieczności kilkukrotnego powtórzenia tego zabiegu dla osiągnięcia zadowalających efektów, nadal jest on najmniej niewygodny. Jest bardzo szybki w realizacji i praktycznie bezbolesny. Co znacznie tę metodę odróżnia od chociażby operacyjnego usuwania blizn.