Kosmetyki naturalne a syntetyczno-chemiczne

maseczki babuszki agafii

Pielęgnacja twarzy jest niezmiernie ważna, jeżeli chcemy zachować jej młody wygląd i jędrność. Jakich kosmetyków używać, by skóra była odżywiona? Czy kosmetyki naturalne na prawdę są bardziej wartościowe niż syntetyczno-chemiczne?

Jednym z ważniejszych zabiegów, jakie powinniśmy stosować na twarz są maseczki. Jakie znaczenie ma dla naszej skóry używanie maseczek naturalnych?

Dlaczego maseczki naturalne?

Maseczki naturalne to takie, które powstały na bazie składników pochodzenia naturalnego (roślinnego, mineralnego), które nie zawierają substancji szkodliwych dla zdrowia. Podstawą ich składu są czyste ekstrakty roślinne, ziołowe i olejki eteryczne, które pomagają w przywróceniu ich naturalnych funkcji fizjologicznych.

Co daje stosowanie maseczek do twarzy?

Mamy maseczki do twarzy odżywcze, nawilżające oraz liftingujące. Maseczki babuszki Agafii, które nawilżają skórę możemy stosować codziennie. Skóra nawilżona, to skóra zdrowa, jędrna i świetlista. Maseczki mają bogatszy skład od kremu, dlatego efekt ich działania widać od razu po zastosowaniu.

Maseczki relaksujące i kojące takie, jak Babuszka Agafia maseczka możemy stosować codziennie. Skóra będzie odżywiona, maseczka złagodzi i ukoi podrażnienia.

Maseczki oczyszczające maja za zadanie oczyścić skórę twarzy, odetkać zatkane pory, złagodzić stany zapalne, czy kontrolować pracę gruczołów łojowych. Bania Agafii maska do twarzy dziegciowa ma właśnie takie działanie.

Co zawierają kosmetyki syntetyczno–chemiczne?

W kosmetykach syntetyczno–chemicznych znajdziemy oleje silikonowe, parafinowe, czy estrowe. Znajdują się również sztuczne substancje zapachowe oraz syntetyczne barwniki.

Korzystanie z kosmetyków naturalnych ma jeszcze jedna zaletę, która na pewno nie będzie obojętna miłośnikom zwierząt. Kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach. Surowce zwierzęce ( miód, mleko, lanolina, wosk pszczeli), które zostały użyte do produkcji kosmetyków naturalnych pochodzą od żywych zwierząt.