Kosmetyki ekologiczne z surowców kosmetycznych

Trend na ekologiczne podejście do życia, na co składa się wartościowe odżywianie, unikanie foliowych toreb i stosowania kosmetyków naturalnych rozwija się w zawrotnym tempie. Jeszcze nie tak dawno nikt nie zwracał uwagi na to czy kosmetyki były stosowane na zwierzętach, co jest w składzie ulubionego balsamu do ciała lub skąd pochodzą i jakiej jakości są surowce w nim zawarte. Czasy się jednak zmieniają i co raz więcej osób chce i stara się żyć bardziej świadomie. Wybierają kosmetyki, które są eco friendly.

Zrób własny kremkrem z surowcow kosmetycznych

Ogólnodostępne kremy do twarzy na dzień i na noc można kupić już za kilka złotych. Przeglądając jednak jego skład można się przerazić. Testowane na zwierzętach, chemicznie zagęszczane, wyprodukowane z surowców sztucznych, mało jest osób, które chcą takie specyfiki aplikować na swoją skórę. Rośnie popularność na samodzielne wykonywanie kosmetyków do domowego użytku. Sklep z surowcami kosmetycznymi (https://mydlasie.pl/) oferuje półprodukty do wykonania we własnym domu zarówno kremów do twarzy, jak i szamponów czy balsamów do ciała. Surowce pochodzą z upraw ekologicznych, dlatego jest pewne, że kosmetyk nie spowoduje podrażnień skóry. Co ważne, surowce nie są drogie, więc każdy może za niewielkie pieniądze samodzielnie wykonać kosmetyk idealny dla swojej cery.

Razem czy osobno

Niektóre z surowców kosmetycznych można stosować samodzielnie. Popularne hydrolaty roślinne mogą być dodatkiem do ulubionego kremu. Ale też z powodzeniem może być stosowany przed nałożeniem kremu, jako tonik odświeżający skórę.