Kolczyki w uchu – co warto wiedzieć?

kolczyki do uszu

Marzysz o wyjątkowej ozdobie swoich uszu? Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie są metody piercingu uszu i jakie są rodzaje kolczyków w uszach. Wizyta w salonie pierceingu nie będzie już taka straszna, a może poznasz też rodzaje kolczyków, o których nie miałeś pojęcia.

Kolczyk w uchu – sposoby przekłucia

Istnieją dwa sposoby przekłuwania uszu: pistolet bądź igła. Pierwszy sposób wiąże się z natychmiastowym przekłuciem tkanki i jest wręcz bezbolesny. Niestety, dziurki wykonane tą metodą są bardziej narażone na różnego rodzaju infekcje, gdyż takie narzędzie bardzo trudno utrzymać w sterylnej czystości. Drugi sposób, przekłucie igłą, jest bezpieczniejszy i preferowany przez profesjonalnych piercerów. Taki zabieg wykonuje się wolniej i może on być bardziej bolesny, lecz wtedy nie miażdży się tkanki i zapobiega się większości infekcji.

Rodzaje kolczyków w uchu

Kolczyk do ucha będzie wyglądać ładnie i interesująco w różnych miejscach. W zależności od tego, gdzie się znajdują, kolczyki do uszu mają inną nazwę. Earlobe to klasyczne przebicie płatków uszu. Helixem nazywamy przekłucie górnej chrząstki w uchu. Jeśli znajdą się tam dwie dziurki, wtedy mówimy o industialu. Tragus znajduje się w chrząstce ucha, która jest najbliżej twarzy, anti tragus natomiast w tej znajdującej się od razu nad płatkiem ucha. Rodzajów kolczyków na uchu jest wiele. Warto dowiedzieć się o nich więcej i sprawdzić, który z nich będzie odpowiadał nam najbardziej.

piercing ucha

Jak dbać o higienę dziurek w uszach?

Higiena po wykonanym zabiegu będzie się trochę różnić w zależności od rodzajów kolczyków do przekłuwania uszu. Szczególnie warto zwrócić uwagę na czas gojenia. Może on wynieść od 2 tygodni do nawet kilku miesięcy. W trakcie gojenia każde dotknięcie kolczyka powinno być poprzedzone umyciem rąk. Ranę dobrze jest przemywać środkiem typu octenisept. Co więcej, należy uważać podczas ubierania czy czesania, aby zahaczając o kolczyk nie doprowadzić do podrażnienia rany.