Kolczyki w policzkach – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Piercingi od dawna stanowią ciekawy sposób na wyrażanie swojej osobowości i oryginalności poprzez ciało. Jednym z najnowszych trendów w świecie piercingu jest cheeks piercing, czyli kolczyk w policzku. Ta niestandardowa ozdoba zdobywa coraz większe uznanie wśród miłośników sztuki na własnym ciele.

Czym cechuje się cheeks piercing?


Cheeks piercing to niezwykle popularny rodzaj piercingu, który umieszczany jest w okolicach policzków. Skutkiem tego zabiegu jest utworzenie pięknego efektu zagłębienia w policzkach, który nada twarzy charakterystyczny wygląd. Piercing ten można przeprowadzić pojedynczo lub w parze, co daje możliwość nieoczywistych stylizacji. Kolczyki do piercingu cheek dostępne są w różnorodnych wzorach i materiałach w rozmaitych sklepach online, np: https://crazyneedles.pl/pl/menu/cheeks-263. Najpopularniejsze z nich to stal chirurgiczna, tytan oraz bioplast, jednak dla osób poszukujących bardziej wysublimowanych rozwiązań dostępne są również kolczyki z wykorzystaniem złota czy srebra. Ze względu na specyfikę umiejscowienia, do tego celu najczęściej używane są małe kulki lub kuleczki, które delikatnie podkreślają urok tej ozdoby.

O czym warto pamiętać przed wykonaniem kolczyków w policzkach?


Warto mieć na względzie, że jak każdy rodzaj piercingu, również cheek piercing wiąże się z pewnym ryzykiem i wymaga szczególnej pielęgnacji. Wybierając profesjonalny salon piercingu oraz stosując się do zaleceń specjalisty w zakresie pielęgnacji, można zniwelować ryzyko powikłań i zapewnić szybkie oraz optymalne gojenie się rany po przeprowadzeniu zabiegu. Kolczyki w policzkach są jednak na tyle ciekawe i estetyczne, że bez wątpienia warto rozważyć poddanie się temu zabiegowi.