Jaki rodzaj manicure wybrać?

dłonie starej kobiety z wykonanym manicure

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka człowieka. Szczególnie panie przywiązują wiele uwagi do wyglądu i kondycji paznokci. Salony kosmetyczne oferują różne zabiegi, które pozwolą zadbać o płytkę paznokciową. Wśród nich najpopularniejszy jest manicure japoński w Warszawie i manicure hybrydowy.

Manicure japoński

Taki rodzaj manicure, to stosowana od 400 lat w Japonii metoda na gładkie i błyszczące paznokcie, wyglądające jak pokryte lakierem w cielistym kolorze. Dodatkowo, pozwala ona odżywić rozdwajające się i osłabione paznokcie. Wykonanie manicure japońskiego w Warszawie polega na wtarciu w płytkę paznokcia specjalnych mieszanek. Zawarte w nich krzemionka z Morza Japońskiego, keratyna, pyłek pszczeli i wiatminy A+E doskonale wpłyną na poprawę stanu paznokci. Pasta daje na paznokciach efekt gładkości i połysku różowej perły, który utrzymuje się około dwóch tygodni.

Manicure hybrydowy

W porównaniu do manicure japońskiego, hybrydowy nie ogranicza ilości kolorów, które można nanieść na paznokcie, do jednego. Paleta barw jest wręcz nieskończona. Manicure hybrydowy zachowuje piękny blask bez odprysków nawet przez 3 tygodnie, nie ma on jednak działania odżywczego. Specjalny lakier nanosi się na paznokcie i utwardza za pomocą promieni UV.