Jaki puder wybrać?

Puder to niezwykle ważny kosmetyk, bez których wiele kobiet nie może się obyć. Niektóre panie używają go do utrwalenia makijażu, inne – by zapanować nad błyszczeniem się skóry, do spotęgowania efektu krycia, a jeszcze inne sięgają po puder do twarzy zamiast podkładu, by uzyskać średnio kryjący, matowy i lekki makijaż. Widać zatem, że na rynku można znaleźć wiele tego rodzaju produktów. Które z nich warto wybierać?

Odpowiednie do potrzeb skóry

Producenci kosmetyków bardzo dbają, by zaspokajać różne potrzeby swych klientek i nie inaczej jest w przypadku pudrów do twarzy. Kosmetyki te można znaleźć w różnych formach, jak puder sypki, w kamieniu i prasowany, przede wszystkim jednak prezentuje on różne warianty jeśli chodzi o efekt i działanie. Warto więc starać się dobierać pudry dobrze do potrzeb i warunków swej cery, by uzyskiwać najlepsze możliwe rezultaty – a także nie zaszkodzić cerze, na przykład przez jej nadmierne obciążenie czy wysuszenie.
Kiedy chce się lekkiego krycia i umiarkowanego zmatowienia cery, warto wybrać puder transparentny, czyli półprzejrzysty – link. Taki kosmetyk też łatwo jest dobrać do kolorytu cery i nie należy obawiać się, że nie trafi się z odcieniem. Gdy zaś potrzebne jest silne krycie, należy sięgnąć po puder mocno matujący czy mocno kryjący, takie kosmetyki mogą być jednak dość ciężkie. Specjalny rodzaj pudrów stanowi puder rozświetlający, zawierający błyszczące drobinki bądź mający postać błyszczącego proszku.