Jak wybrać odświeżacz powietrza do auta?

Odświeżacze powietrza: https://darmarsklep.pl/odswiezacze-powietrza głównie kojarzą się z domami, ponieważ powszechnie wykorzystywane są one w łazienkach czy też w kuchniach. To właśnie w tych pomieszczeniach często ma się do czynienia z nieprzyjemnymi, dość długo utrzymującymi się zapachami. Jak się jednak okazuje, równie często odświeżacze powietrza polecane są do samochodów. W tym wypadku powinno się jednak pamiętać o tym, że muszą się one charakteryzować zupełnie innymi cechami. Jak wybrać odświeżacz powietrza do samochodu?

Czy odświeżacz powietrza jest potrzebny w aucie?

Zanim jednak przejdzie się do szczegółów i tego, czym się taki samochodowy odświeżacz powietrza powinien charakteryzować, w pierwszej kolejności dowiedzieć się należy tego, czy jest on tak właściwie polecany. A może jednak nie warto kupować takiego dodatku, bo wnętrze auta nie wymaga odświeżacza?

Wielu kierowców z całą pewnością przyzna, że w kabinie auta często unosi się dość nieprzyjemny zapach. Może on być wynikiem przedostawania się do wnętrza auta zapachu benzyny lub oleju, a także zabrudzonego układu klimatyzacji, co powodować będzie unoszenie się wewnątrz zapachu pleśni.

To jednak nie wszystko, ponieważ w aucie bardzo często przewożone są psy lub koty, które również pozostawiają na tapicerce swój zapach. Oczywiście podstawą dla każdego palacza jest to, aby mieć w aucie dobry odświeżacz, ponieważ dym papierosowy niezwykle mocno wnika w tapicerkę.

Rodzaje odświeżaczy powietrza

Jak więc widać, dobry odświeżacz powietrza to naprawdę bardzo przydatna rzecz. Nie powinno się go jednak kupować przypadkowo i bez żadnego przemyślenia, ponieważ łatwo w takiej sytuacji o nabycie modelu zwyczajnie kiepskiego. Jakie są więc najpopularniejsze rodzaje takich odświeżaczy i czym się one cechują?

Nie da się ukryć, że w samochodach najczęściej ma się do czynienia z prostymi odświeżaczami zawieszanymi pod lusterkiem, czyli z popularnymi choinkami zapachowymi. Są one bardzo tanie, lecz również dość słabe jakościowo. Zapach znika już po kilku tygodniach.

Inną ciekawą propozycją jest specjalna buteleczka z płynem zapachowym, która montowana jest na kratce wentylacji. Dzięki przepuszczanemu przez nią powietrzu zapach rozprzestrzenia się po aucie. Jest to wyraźnie droższe rozwiązanie, które jednocześnie jest bardzo intensywne i długotrwałe.

Czy marka ma znaczenie?

Na sam koniec dowiedzieć się jeszcze należy, czy podczas wybierania odświeżacza powietrza do samochodu powinno się w ogóle zwracać uwagę na jego producenta. Czy liczy się tu jedynie rodzaj, a także ewentualnie zapach, czy też może jednak powinno się bliżej przyjrzeć producentowi?

Jak się okazuje, choć modele markowe są droższe i nieco trudniej dostępne, to jednak warto się na taki wydatek zdecydować. Po pierwsze markowe modele charakteryzują się większym wyborem zapachów, które dodatkowo są ładniejsze. Co jednak najważniejsze, takie zapachy są o wiele trwalsze. Zamiast więc kupować co tydzień tani zapach, można raz na miesiąc nabyć droższy, lecz lepszy jakościowo i znacznie trwalszy.