Jak dobrać balsam do ciała odpowiedni w naszej skóry?

Jak dobrać balsam do ciała odpowiedni w naszej skóry

Używanie balsamu do ciała wydaje się pewnym luksusem. Jednak ten kosmetyk jest jednym z ważniejszych, w które powinniśmy się zaopatrzyć. Nasza skóra pokryta jest płaszczem hydrolipidowym. Jest to naturalna warstwa tłuszczy, która chroni nasze ciało przed utratą wilgoci, a także przed wnikaniem do organizmu na przykład alergenów. Odpowiednie dobrany balsam do ciała pozwoli utrzymać skórę w dobrej kondycji. Kryteria, które możemy przyjąć wybierając dla siebie balsam do ciała to na przykład:

– przeznaczenie do konkretnego rodzaju skóry,

– konsystencja,

– zapach.

Lekki, taki, który łatwo się wchłania

Osoby, które żyją aktywnie i potrzebują kosmetyku, który szybko się wchłania, powinny postawić na kosmetyki o lekkiej konsystencji. Może to być lekki balsam w butelce lub tubie. Podczas wizyty na basenie sprawdzą się lekkie preparaty w sprayu lub piance. Używając tego rodzaju kosmetyku nie trzeba czekać zbyt długo na jego wchłonięcie. Tuż po użyciu można szybko się ubrać.

Taki, który otula zapachem

Dla wielu osób ważny jest także zapach kosmetyku. Niezwykle popularne w ostatnich latach są kosmetyki o zapachu różnych produktów spożywczych czy owoców. Należy jednak pamiętać, że zapach balsamu do ciała powinien komponować się z zapachem perfum. Dlatego też wiele osób wybiera balsamy o tradycyjnych, delikatnych zapachach. Takie zapachy dobrze komponują się z zapachem perfum. Jeżeli komuś zależy na wyjątkowym dopasowaniu, może zakupić balsam do ciała w zestawie z ulubionymi perfumami. Wtedy obydwa zapachy będą całkowicie identyczne.

Pielęgnujący, dla osób o wrażliwej skórze

Osoby o wrażliwej skórze chętnie sięgają po kosmetyki dla dzieci. Składniki takich kosmetyków dobierane są bardzo ostrożnie, tak, by nie podrażnić delikatnej, dziecięcej skóry.  Dlatego też świetnie posłużą także osobom dorosłym, których skóra jest wrażliwa.

Naprawczy, dla osób z naruszonym płaszczem hydrolipidowym

U zdrowej osoby płaszcz lipidowy stanowi mocną ochronę, jednak nie znaczy to, że nie można go naruszyć. Kiedy tak się stanie, należy sięgnąć po kosmetyki, które przeznaczone są do skór przesuszonych i takich, których płaszcz lipidowy wymaga odbudowania. Tego rodzaju kosmetyki nazywamy emolientami. Emolient to substancja, która pozwala nawilżyć i natłuścić skórę. Pomaga również łagodzić podrażnienia.

Dla codziennej przyjemności

Używanie balsamu do ciała to nie tylko konieczność, ale także codzienna dawka przyjemności. Dokładne pokrycie nim ciała wymaga poświęcenia temu kilku chwil. Może to być jeden z najprzyjemniejszych momentów dnia. Używanie balsamu rano może wprawić w dobry nastrój na cały dzień, zaś użycie go po wieczornej kąpieli zapewni przyjemny sen.