Fotodepilacja IPL – co warto o niej wiedzieć?

Fotodepilacja IPL z roku na rok zdobywa coraz większe grono zadowolonych użytkowników, dlatego też warto dowiedzieć się o niej nieco więcej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które raz na zawsze chcą pozbyć się kłopotliwego owłosienia, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, jak za to się odpowiednio zabrać.

Czym jest IPL?

Najprościej rzecz mówiąc IPL (ang. intense pulsed lihgt) to nic innego jak bardzo popularna metoda redukcji owłosienia. Podczas bardzo krótkiej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej, można w bezbolesny sposób usunąć niechciane włoski. Pierwsze efekty są widoczne nawet po pierwszym zabiegu. Podczas wspomnianego zabiegu korzysta się z pomocy specjalnej głowicy, która emituje pulsujące światło. To właśnie dzięki bardzo intensywnemu światłu, można pozbyć się nie tylko pojedynczych włosków, ale również znacznie większej ilości owłosienia. Zabieg wykonany metodą IPL jest bardzo komfortowy, bezpieczny i nie wymaga znieczulenia.

Jakie korzyści?

IPL na terenie Warszawy pozwala usunąć włoski na stałe, dlatego też jest to zdecydowanie skuteczniejsza metoda niż popularny wosk. Dzięki fotodepilacji włosy mogą być usunięta nawet na 12 miesięcy. Jest to idealny zabieg dla tych osób, które nie chcą marnować swojego cennego czasu na depilację. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale fotodepilacja IPL w Warszawie cieszy się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn. Z praktycznego punktu widzenia, aby całkowicie pozbyć się owłosienia należy wykonać od 3 do 6 zabiegów.