Dobra przychodnia rodzinna, czyli jaka?

Wybierając przychodnię rodzinną, zależy na tym, aby ludzie, którym powierzamy nasze zdrowie byli specjalistami w swoim fachu. Nie jest łatwo dokonać dobrego wyboru, gdyż pod uwagę wziąć należy wiele czynników, w tym szczególnie fachowość lekarzy. Czym jeszcze powinna się charakteryzować dobra przychodnia rodzinna?

Godziny pracy i liczba lekarzy w przychodni rodzinnej

Idealnie jest, gdy lekarze przyjmują przez cały dzień lub przynajmniej lekarz pierwszego kontaktu. Wówczas w razie nagłej potrzeby nie trzeba skorzystać z usług szpitala czy gabinetów prywatnych, gdy zdrowie zawiedzie. Z kolei liczba lekarzy da nie tylko wybór, ale też oznaczać będzie krótszy czas oczekiwania.

Dobra rodzinna przychodnia oferuje szeroki pakiet usług

Im więcej lekarskich specjalności oferuje dana Białystok przychodnia rodzinna tym lepiej. Nie trzeba wówczas szukać specjalistów gdzie indziej. Istotne jest, aby na miejscu była też apteka, gabinet zabiegowy, punkt laboratoryjny czy sklep medyczny. To bardzo wygodne dla zabieganych osób. Nie bez znaczenia będzie też odległość, w jakiej znajduje się rodzinna przychodnia. To docenią szczególnie rodzice małych dzieci.