Dlaczego nie warto kupować świec parafinowych?

Świece mają bardzo wielu zwolenników, zazwyczaj pali się je w okresie jesienno-zimowym, choć są też i tacy, którzy używają ich przez cały rok. Piękny zapach roznoszący się w domowym zaciszu, kąpiel przy świecach, romantyczna kolacja… Zazwyczaj kupując świece zapachowe, mało kto zastanawia się nad tym, co tak naprawdę zawiera świeca i jakie substancje się wdycha. Niestety prawda jest taka, że świece parafinowe są szkodliwe dla zdrowia. Spalana parafina wydziela między innymi benzen, który może być przyczyną powstawania chorób nowotworowych, co potwierdziły badania.

Świece z wosku sojowego

Oczywiście nie trzeba od razu rezygnować z palenia świec w domu, ponieważ jest kilka alternatyw. Do wytwarzania świec stosowany jest również wosk sojowy sklep oraz wosk pszczeli, chociaż tego typu świece są droższe, to nie są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Obecnie w sklepach internetowych można kupić półprodukty, z których można wykonać taką świecę samodzielnie. Wystarczy wosk, knot oraz pojemnik, w którym umieścimy świecę. Oczywiście takie rozwiązanie wymaga większego zaangażowania, czasu, jednak bez wątpienia warto. Można kupić też gotowe świecie wykonane z wosku sojowego, co też jest dobrym rozwiązaniem.

W sieci można znaleźć sporo sklepów oferujących naturalne świece zapachowe wykonane z wosku sojowego lub pszczelnego z dodatkiem olejków aromatycznych. Takie świecie palą się dłużej, niż parafinowe, zapach jest intensywniejszy i co najważniejsze nie szkodzą zdrowiu.