Czym jest eyebrow piercing?

kolczyk eyebrow

Coraz więcej osób preferujących noszenie kolczyków decyduje się na eyebrow piercing. Ozdabianie brwi stanowi skuteczny sposób na podkreślenie charakteru wieczorowych kreacji, a także strojów noszonych każdego dnia. Podpowiadamy, jak dobrać biżuterie do takiego piercingu.

Eyebrow piercing – co warto wiedzieć?

Kolczyki eyebrow stanowią jedną z najpopularniejszych form piercingu. Jest on wykonywany w szybki i bezbolesny sposób. Dlatego przekłuwanie tego miejsca na ciele jest wykonywane w większości salonów piercingu. Pomimo łatwości takiego zabiegu należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, ponieważ wciąż jest to ingerowanie obcego ciała w ludzką skórę. Przed wykonaniem przekucia klient salonu nie powinien spożywać alkoholu, leków przeciwbólowych. Rana po zabiegu goi się w przeciągu 3-4 miesięcy.

biżuteria do piercingu eyebrow

Biżuteria do brwi

Kolczyk eyebrow musi wyć wykonany z odpowiednich materiałów. Nierzadko są to ponadczasowe srebro lub złoto, ale ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszy się stal chirurgiczna. Jest to materiał cechujący się nienaganną estetyką, niską ceną, a ponadto nie jest niebezpieczny dla osób zmagających się z różnego rodzaju alergiami. Biżuteria do piercingu eyebrow może przyjmować różny kształt. Często przyjmuje formę banana, a poza tym można ją udekorować kamieniem ozdobnym, na przykład cyrkonią lub opalem. W zależności od indywidualnych gustów przekłucie może być wykonywane w kierunki poziomym lub pionowym. Biżuteria powinna zostać dostosowana do wybranego przez klienta kierunku.