Czy żel budujący na paznokciach to dobre rozwiązanie?

żel budujący

Dłonie często nazywane są wizytówką kobiety. Idealny manicure jest więc często niezwykle istotny, a panie chętnie umawiają się do kosmetyczki aby wykonać na swoich paznokciach ciekawe wzory czy kolory. Czy korzystanie z żelu budującego jest dobrym rozwiązaniem? Kiedy warto się na niego decydować?

Czym jest żel budujący do paznokci?

Żel budujący Makear to produkt, który niejednej stylistce paznokci znacznie ułatwia pracę. Często stanowi podstawę dobrze wykonanego manicure, pozwala na przedłużenie oraz wzmocnienie naturalnej płytki, dzięki czemu efekt pracy utrzymuje się na dłoniach o wiele dłużej, a szanse na to, że paznokieć się złamie, są zdecydowanie mniejsze. Zawiera w sobie właściwości żelu podkładowego, budującego i wykończeniowego, co sprawia, że jest produktem, którego używa się szybko oraz w prosty sposób.

Kiedy zdecydować się na żel budujący?

Dzięki dostępności żeli budujących, piękne i zadbane paznokcie może mieć każda kobieta! Warto decydować się na jego użycie przede wszystkim wtedy, kiedy pojawia się problem z zapuszczeniem własnych silnych i mocnych paznokci, lub wówczas, gdy lakier nie trzyma się na nich specjalnie długo. Z żeli budujących mogą także skorzystać panie, które chcą zrobić sobie manicure i bardzo zależy im na długotrwałym efekcie. To również doskonały sposób na to, aby odbudować złamany paznokieć.

Jak używać żeli budujących?

Na paznokcie przedłużone przy pomocy żelu mogą zdecydować się zarówno klientki salonów kosmetycznych, jak i wszystkie fanki wykonywania manicure w domowym zaciszu. Aby efekt był trwały warto pamiętać o kilku zasadach:

  • Na początek należy odpowiednio przygotować paznokieć. Pozbyć się skórek, zdezynfekować jego powierzchnię no i przede wszystkim usunąć wszelkie pozostałości po poprzednim kolorze.
  • Kolejny krok to nałożenie primera, który ułatwi aplikację i zwiększy przyczepność żelu do naturalnej płytki.
  • W przypadku chęci przedłużenia paznokcia należy również pamiętać o specjalnych formach, które umożliwią wykonanie zabiegu.
  • Po nałożeniu żelu budującego trzeba utwardzić go przy pomocy lampy UV, LED.

Żele budujące to popularny sposób na to, aby każda kobieca dłoń prezentowała się nienagannie. Warto więc sięgać po nie i cieszyć się pięknie wykonanym manicure nawet przed kilka tygodni.