Czy warto stosować kremy na rozstępy?

Jednym z najbardziej problematycznych defektów pojawiających się na skórze są rozstępy. Te nieestetyczne blizny powszechnie pojawiają się u kobiet w ciąży czy też u osób chorujących, które stosując określonego rodzaju leki, szybko przybierają na wadze. Często rozstępy widziane są również na ciałach osób zajmujących się kulturystyką. Bez względu jednak na to, kogo dotknie ten problem, każda z osób szuka odpowiedzi na pytanie, czy warto stosować kremy na rozstępy. Co powinno się o takich środku wiedzieć?

Dlaczego powstają rozstępy?

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, czy stosować odpowiednie kremy do walki z rozstępami to dobry pomysł, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba tego, czym taki defekt na skórze w ogóle jest i z jakiego powodu powstaje. Jak to więc wszystko wygląda w szczegółach?
Rozstępy to nieestetyczne blizny na skórze, które pojawiają się pod wpływem zbyt silnego i nagłego jej rozciągnięcia. Jest to sytuacja, w której skóra w danym miejscu zwyczajnie nie jest w stanie znieść obciążenia, któremu jest poddawana. Najczęściej z rozstępami zmagają się kobiety w ciąży, których ciało z powodu rozwoju płodu bardzo dynamicznie się zmienia. Oprócz jednak tego często z rozstępami walczą osoby z nadwagą lub też stosujące leczenie powodujące szybkie tycie.
Dlaczego rozstępy są tak dużym problemem? Jak się okazuje, nie powstają one na naskórku, lecz na skórze właściwej. Oznacza to, że niezwykle trudno jest je zamaskować, a także są bardzo trudne do usunięcia przy pomocy domowych sposobów.

Czym powinien charakteryzować się dobry krem na rozstępy?

Jeśli rozważa się rozpoczęcie leczenia rozstępów przy pomocy odpowiedniego kremu, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, czym się on powinien charakteryzować. Dopiero wtedy będzie można przejść do tego, czy stosowanie takiego kremu będzie miało w ogóle sens. Jaki więc powinien być skład dobrego kremu pomagającego zwalczyć rozstępy i czy taki produkt da się w ogóle dostać na rynku?
Kremy tego rodzaju nie powinny przede wszystkim zawierać żadnych zapachowych dodatków, które nie tylko podniosą niepotrzebnie jego cenę, lecz również mogą być źródłem uczulenia. Istnieje natomiast kilka substancji, które powinny być obowiązkowe, jeśli chodzi o środek używany do dbania o skórę. O czym więc mowa? Każdy krem na rozstępy powinien zawierać:

– substancje poprawiające elastyczność skóry, czyli kolagen, elastynę i lanolinę,
– witaminy A i E,
– pozwalający rozjaśnić skórę wyciąg z aloesu,
– kwasy AHA, które stymulują skórę do produkcji kolagenu.

Jak więc widać, wszystkie te substancje mają na celu poprawienie jakości i kondycji skóry. Warto się jednak zastanowić, czy na pewno są one skuteczne.

Czy stosowanie kremów na rozstępy to dobry pomysł?

Nie da się ukryć, że kremy tego rodzaju nie są zaliczane do najtańszych. Czy jednak warto je kupować? Jak się okazuje, stosowanie takich kremów może przynieść naprawdę rewelacyjne efekty, lecz pamiętać trzeba o tym, aby stosować je na jeszcze świeżych rozstępach. Stare i zabliźnione nie zostaną w wyraźny sposób poprawione przy jego pomocy.