Co warto wiedzieć o pielęgnacji i czyszczenia akcesoriów do wykonywania makijażu

Nie wszystkie fanki makijażu wiedzą o tym, że trzeba poświęcić sporo czasu na czyszczenie i pielęgnowanie akcesoriów do nakładania makijażu. Gąbeczki do podkładu czy pędzle mogą stać się bowiem prawdziwym siedliskiem bakterii. Gdy używa się ich, resztki martwego naskórka osadzają się na ich powierzchni, stając się naprawdę doskonałą pożywka dla drobnoustrojów.

Gąbka do makijażu Real Techniques i jej czyszczenie

Gąbki do makijażu, na przykład te marki Real Techniques, są naprawdę proste w utrzymaniu czystości. Tuż po nałożeniu nimi na twarz fluidu, wystarczy jest moczyć pod bieżącą wodą i umyć mydłem, albo zwykłym żelem do mycia twarzy. W ten sposób najłatwiej jest usunąć resztki kosmetyku, które pozostają na gąbce. Lepiej robić to każdego dnia, aby nie zniszczyć sobie tak przydatnych akcesoriów do makijażu jak gąbeczki.

Pielęgnacja pędzli

Za pomocą pędzli nakłada się na twarz suche kosmetyki, takie jak na przykład puder sypki lub prasowany, ciebie do powiek albo bronzer. Tak naprawdę pędzli nie trzeba zatem myć każdego dnia po użyciu, jednak warto robić to nie rzadziej niż raz w tygodniu. Jeżeli nie będzie się bało o regularne czyszczenie pędzli, również mogą rozwinąć się w nich różnego rodzaju drobnoustroje. Jeżeli ktoś zainwestuje w naprawdę drogi komplet pędzli, dobrym rozwiązaniem jest również zakup specjalnych preparatów do ich czyszczenia. Ich używanie jest gwarancją, że pędzle z naturalnego włosia nie ulegną zniszczeniu.