Boom na szczotki Tangle Teezer

W Polsce, jak i zresztą na całym świecie jest dużym boom na szczotki Tangle Teezer, dlatego też w żadnym wypadku nie można przejść obok nich obojętnie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czy w rzeczywistości warto kupić tę niesamowitą szczotkę i na czym polega jej fenomen.

Dlaczego szczotka do włosów odgrywa tak ważną rolę?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że systematycznie czesanie włosów poprawia ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu krew szybciej krąży i jest w stanie dotrzeć do większej ilości komórek. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że dzięki czesaniu włosy są silniejsze, mniej wypadają i szybciej rosną. Podczas czesana rozprowadza się również po włosach naturalne sebum, które doskonale ochrania fryzurę przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki regularnemu szczotkowaniu można usunąć także słabsze włosy, dzięki czemu na ich miejscu wyrosną nowe. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że dzięki czesaniu można pozbyć się kurzu i brudu, dlatego też warto mieć pod ręką szczotkę Tangle Teezer Original.

Jak prawidłowo szczotkować włosy?

Zakup nowej szczotki Tangle Teezer Original to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby prawidłowo z niej korzystać. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby podczas szczotkowania przechylić głowę w dół i szczotkować włosy od szyi w kierunku czoła. Według wielu doświadczonych fryzjerów najlepsze efekty można uzyskać po wykonaniu około 100 ruchów. Najlepiej korzystać ze szczotki Tangle Teezer rano i wieczorem. Ruchy powinny być spokojne i delikatne od nasady włosów, aż po końce. Systematyczne czesanie włosów warto połączyć z masażem głowy. Tangle Teezer cena waha się w granicach 40-60 zł – sprawdź tutaj. Szczotka jest jednak bardzo trwała, dlatego też jest to inwestycja na lata.